Jakie badania należy wykonać, żeby dowiedzieć się czy ma to związek z sercem?

Mam 30 lat i nerwicę lękowa . Biorę leki tritico i pralex w niskich dawkach . Miesiąc temu przeszłam covid , pół roku temu również . I wtedy i teraz po miesiącu zaczęłam odczuwać dziwne objawy . Wahania ciśnienia . EKG zawsze dobre , holter wykazał 800skurczy dodatkowych . Echo pół roku temu dobre . Czasami mierze ciśnienie . Zazwyczaj to wyniki 115/70 130/80 . Dziś mierząc kontrolnie miałam wynik 128/50 - nie czułam się źle . Ostatnio po kąpieli lub stresie twarz robi mi się gorącą i czerwoną , a wieczorami palce u rąk i stóp zimne . Wiem że to sporo niepotrzebnych informacji ale moje pytanie jest takie . Jakie badania mogłabym zrobić by dowiedzieć się czy to od serca ? Czy może bardziej skupić się na leczeniu nerwicy . Martwi mnie to jednorazowe niskie ciśnienie

Dzień dobry,

co do diagnostyki serca miała Pani ostatnio dobrą diagnostykę jedynie czego tu brakuje to diagnostyki z krwi a w szczególności panelu kardiologicznego który wniósł by informacje na temat opisanego samopoczucia.

Leczenie nerwicy lękowej również wpływa na stan ogólny zdrowia mogą wahać się ciśnienie, osłabienie, bóle głowy spadek nastroju ogólnie mówiąc niepożądane reakcje na lek.

Brak informacji z Pani strony czy oprócz wspomnianych lekach przyjmuje Pani leki nawet te bez recepty.

Brak informacji czym się Pani zajmuje na co dzień pracuje zawodowo, uprawia Pani jakąś dyscyplinę sportową, zdrowe żywienie, ile dziennie wypija Pani wody są to bardzo istotne informacje.

Zachęcam z wynikami udania się do swojego lekarza pierwszego kontaktu który zapozna się z diagnostyką z krwi i zapozna się z całą dokumentacją leczenia wykona dokładny wywiad oraz badanie fizykalne połączone z diagnostyką ponownego wykonania Ekg spoczynkowego oraz przydało by się wykonać diagnostykę płuc ze względu na przeszły covid oceniając to wszystko będzie wiadomo czy opisane objawy mają coś wspólnego ze sercem.

Na zakończenie nic nie stoi na przeszkodzie również udanie się do psychiatry który również oceni opisane objawy pod kątem zaburzeń lękowych oraz objawów niepożądanych.

Pozdrawiam