Witam. Diagnozę stawia po badaniach psychologicznych oraz szczegółowym wywiadzie rodzinnym zespół specjalistów (zazwyczaj złożony z: psychologa, pedagoga, logopedy oraz lekarza psychiatry dziecięcego). Proszę blisko miejsca zamieszkania poszukać placówcki specjalizującej się w diagnozie całościowych zaburzeń rozwojowych.
Z wyrazami szacunku. Anna Tonska-Szyfelbein

www.logo-ped.gda.pl

0

Witam,

autyzm to choroba, którą trzeba diagnozować z całym zespołem lekarzy i psychologów. Warto jednak zrobić także testy na opóźnione reakcję nietolerancji pokarmowej (IgG). W ostatnich latach coraz częściej autyzm wiąże się z chorobami jelit, a odpowiednia dieta eliminacyjna pozwala uzyskać naprawdę duże efekty w prowadzonych równolegle terapiach.
Zachęcam do wykonania testów

Ewa Ceborska

0

Jeśli oprócz autyzmu dziecko ma dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (bóle, brzucha, nieprawidłowe stolce, wysypki, wymioty, miewało w przeszłości tzw. "wirusówki", "grypę żołądkową", alergie itd warto zasięgnąć porady lekarza pediatry/gastrologa/alergologa/ i dietetyka. Zawsze na początek warto zrobić badanie krwi z rozmazem, badanie podstawowe stolca, i na resztki pokarmowe, badanie ogólne moczu. We krwi warto sprawdzić poziom pierwiastków - wapń, magnez, żelazo, cynk, potas itd, oraz witaminy D i B12 (tych często dzieciom brakuje, ale znam wiele dzieci z autyzmem, gdzie poziomy potasu, magnezu czy wit. B12 były powyżej normy). Jednym z najważniejszych badań jest badanie kału w kierunku pasożytów i lambli (lamblie zawsze robimy osobno) - są to dość tanie badania, a jeśli dziecko przez przypadek ma np. glistę ludzką, czy owsiki, czy też lamblię to ocztwiście ma zwykle problemy z trawieniem, pojawiają się nietolerancje. Pozostałe wyniki robimy na zlecenie specjalisty gdy jest taka potrzeba. Kolejność - od najbardziej wskazanych przez objawy, lub jeśli nie ma wyraźnych objawów to od natańszych do granic naszych możliwości lub rozsądku.
Wiele dzieci oprócz autyzmu ma inne dolegliwości, których usunięcie bardzo poprawia stan zdrowia dzicka zaburzonego, pozwala na lepsze skupienie się i rozwój. Czasami dziecko chore przejawia zachowania autystyczne i tak jest diagnozowane, a pod wpływem terapii i/lub leczeniai/lub dietowania stan dziecka się zmienia i właściwie diagnoza po paru latach nie jest już taka oczywista. Nie ma leku na autyzm, każde dziecko i jego potrzeby trzeba traktowac indywidualnie.

https://www.facebook.com/NutriMENTOR.Europe.ltd?ref=hl
http://www.anetawasilewska.pl/home

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty