Jakie produkty są dopuszczane w diecie wątrobowej?

Przeczytałam w internecie kilka diet wątrobowych. Przeciwstawne do siebie. Np kapusta raz jest zalecana raz zakazana a innym razem obojętna a jeszcze innym nie wymieniana. Wiele innych rzeczy podobnie raz są zalecane a raz zakazane . Zgłupiałam. Jaka jest prawidłowa dieta wątrobowa przy zapaleniu i stłuszczeniu . Proszę o pomoc o listę produktów zakazanych i zalecanych . Z góry dziękuję i proszę o odpowiedz .

Witam!
Przy stłuszczeniu wątroby dieta powinna być lekkostrawna i niskotłuszczowa. Unikać należy potraw tłustych, smażonych.Warzywa najlepiej gotowane. Proszę wdrożyć jogurty naturalne, kefiry, maślanki, pieczywo jasne drobnoziarniste, mięso chude i gotowane

Witam,

Pojęcia dieta wątrobowa już nie występuje w nomenklaturze diet, ponieważ jest ono mylące. Diety wątrobowej nie można stosować w każdym schorzeniu tego organu. Istnieją odmienne zalecenia w zależności od jednostki chorobowej. Miałam pacjenta, który myślał, że dieta wątrobowa od swej nazwy polega na jedzeniu wątróbki...więc zmiana nazewnictwa tej diety była koniecznością. Prawidłowa dieta w przypadku zapalenia i stłuszczenia wątroby to dieta łatwo strawna z ograniczeniem tłuszczu. Produkty wzdymające, a wśród nich kapustne są zabronione. W środkach masowego przekazu jest mnóstwo niewartościowych informacji na temat diet, więc najlepiej udać się do specjalisty celem opracowania diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl