Jakie są warunki przyjęcia do szpitala?

Witam Mam 16 lat, 167 cm wzrostu i ważę 43 kg, miesiączki nie miałam przez rok, w tamtym miesiącu pojawiła się, a w tym znowu nie. Ostatnio rodzice chodzą ze mną na różne badania. Wiem, że mam problem z jedzeniem, jednak oni chyba nie są do końca przekonani. Według badania cukru mam hipoglikemię. We wtorek mam mieć robione USG, a w środę mam być badana przez lekarza rodzinnego, który według badań podejrzewał niedożywienie (mówił to mojej mamie, bez mojej obecności). Chciałam zapytać jakie są warunki przyjęcia do szpitala zajmującego się zaburzeniami odżywiania? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Wskazaniem do leczenia szpitalnego jest BMI poniżej 15 kg/m2. Inne wskazania to np. współwystępująca depresja lub inne zaburzenia psychiczne oraz powikłania somatyczne (np. zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego).
Przyjęcie do szpitala jest również celowe, jeśli pacjentka nie ma możliwości skorzystania z leczenia w trybie ambulatoryjnym (nie ma np. w okolicy poradni specjalizującej się w zaburzeniach odżywiania, do której mogłaby uczęszczać).
Przy przyjęciu do szpitala osoby w Twoim wieku wymagana jest Twoja zgoda oraz zgoda opiekuna prawnego (rodzica). W przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia możliwe jest przyjęcie pacjenta nawet wbrew jego woli.

Z pozdrowieniami