Jeść czy nie jeść kolacji w późnych godzinach?

Witam. Jestem nastolatką aktywną fizycznie. Obecnie stosuję racjonalną dietę aby zmniejszyć masę ciała. Zdrowo się odżywiam, jem regularne posiłki itp. I w tym właśnie problem ze 4 razy w tygodniu mam zajęcia [aktywność fizyczna] w godzinach wieczornych tj. jestem na sali od 19 i w domu ląduje o 22. Kiedy przychodzę jestem głodna, niestety jest już bardzo późno. Jeśli nawet przed treningiem zjem posiłek i tak po treningu odczuwam głód. Spać kładę się nigdy nie wcześniej niż 24. Tutaj moje pytanie czy powinnam jadać kolacje o tej 22 i jeśli tak to jakie to miałyby być produkty, czy można wstrzymać się i po powrocie już nic jeść? Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Nie widzę problemu, abyś po treningu jadała kolację. Jest to nawet wskazane w celu regeneracji mięśni w Twoim ciele. Polecam Ci spożywanie kolacji bogatych w owoce i produkty mlecze. Możesz robić sobie np. sałatkę z owocami i sałatą lodową z jogurtem, czy koktajl owocowo- mleczny. Nie zaszkodzi też zwykła kanapka z chleba razowego i twarożku z warzywami czy plasterkiem szynki drobiowej z sokiem owocowym.

Pozdrawiam.