Siedząca praca i późna godzina kolacji

Siedząca praca, szybkie tempo życia - sprawiaja, że kolacje jadam o dość póznej porze (20, 21, czasem 22). co zrobić, żeby mimo to nie przytyć? Czasem wracam do domu dopiero ok. 21, wiec ciezko mi nic nie zjeść. Co Państwo radzą?

Witam, ostatni posiłek zjedzony w domu powinien być w takim razie niezbyt duży objętościowo i powinien być to posiłek lekki, nietłusty, najlepiej w formie sałatki warzywnej lub kanapki pełnoziarnistej, którą można popić szklanką wielowarzywnego soku. Aby się bardziej nasycić można na chwile przed tym ostatnim posiłkiem wypić szklankę wody mineralnej niegazowanej, by "oszukać" trochę żołądek, wypełniając go, dzięki czemu następnie mniej zjemy. Ważne jest także, by w tej sytuacji zachować regularność spożywanych posiłków, bo jeżeli w ciągu dnia zjadamy tylko jeden jogurt a przed pójściem spać wielką obiado-kolację to jesteśmy na dobrej drodze, by przybrać na wadze. Pozdrawiam, I. Zadnieprowska

Witam!
Godzina 21 to trochę za późno na na kolację, jeżeli nie ma Pani innej możliwości to proszę jeść warzywa gotowane z wyłączeniem marchewkii oraz ziemniaków. Pozdrawiam