Jestem gejem - dlaczego wszyscy się oddalają?

Witam, Mam na imię Tomek, jakiś czas temu stwierdziłem, że jestem gejem, bardzo się tego wstydzę, boję się wyjść z domu, bo zaraz przelatuje przeze mnie myśl, że już ktoś o tym wie. Boję się poniżania przez inne osoby. Nie umiem zaakceptować tego, że jestem inny, chociaż jestem tego pewny w stu procentach. Nie umiem też pojąć tego, że moja mama i siostra powoli się ode mnie odwracają od kiedy o tym wiedzą, boję się ich totalnego odrzucenia, w domu nie jest teraz tak jak dawniej. Chcę się ujawnić, tylko nie wiem jak poradzić sobie z homofobią społeczną, której nie tylko w szkołach nie brakuje, ale i na ulicy, boję się też tego, iż moi dobrzy znajomi się odwrócą ode mnie, będą się mnie wstydzić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie masz wpływu na swoją orientację seksualną, ale możesz ją zaakceptować i odnaleźć szczęście w relacjach z innymi osobami tej samej orientacji. Boisz się odrzucenia i napiętnowania. To normalne uczucia w takiej sytuacji. Myślę, że Twoja mama i siostra mogą potrzebować trochę czasu, by móc zaakceptować ten fakt. Ty również potrzebujesz tego czasu, by czuć się dobrze sam ze sobą.
Warto, żebyś skorzystał z pomocy Stowarzyszenia Lambda (informacje znajdziesz w Internecie). Stowarzyszenie to pomaga osobom, które mają trudności ze swoją seksualnością, prowadzi telefon zaufania i grupy wsparcia. Możesz również korzystać z for tematycznych, na których piszą osoby homoseksualne. Dzielenie się swoimi obawami i doświadczeniami z innymi osobami może dać Ci możliwość znalezienia zrozumienia i rozwiązania dla wielu Twoich problemów.
Orientacja seksualna nie uwidacznia się w konkretnych cechach fizycznych, więc raczej inni ludzie (jeśli im o tym nie powiesz), nie będą mogli stwierdzić, czy jesteś gejem widząc Cię na ulicy.

Pozdrawiam