Kłótnie w małżeństwie z 10-letnim stażem

Jesteśmy małżeństwem z 10mies. stażem bez dzieci. Ale ostatnio nam się bardzo nie układa. Jestem osobą energiczną wszędzie mnie pełno - taki typ człowieka już teraz i w tej chwili. Kłótnie z mężem niszczą wszystko, gdy on już chce się godzić to ja właśnie na przekór i brnie to aż do tego stopnia że wyrzucam męża z mieszkania. On jedzie do mamy i tam opowiada jej wszystko. Jest przez jego rodzinę buntowany. Gdy zaczynamy się kłocic to on dzwoni do swojej mamy..nie mogę tego znieść. Co robić?

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

https://twitter.com/psycholog_pisze

http://instagram.com/psycholog_pisze/

https://www.facebook.com/PsychologPiszeBlog

Zachęcam do podjęcia psychoterapii małżeńskiej. Analiza relacji, przyjrzenie się uczuciom, które łączą, granicom wobec innych, zaufaniu, lojalności, zaangażowaniu, i bliskości w związku pozwolą w sposób szczery i autentyczny przyjrzeć się związkowi i potrzebnym zmianom (redefinicji kontraltu małżeńskiego). Wspólna praca pary z teraputą przyspieszy ten proces i pozwoli nadal cieszyć się relacją lub rozstać godnie.

Witam
Zastanawiam mnie tytuł Pani postu: 10-letni staż, ale już w tekście jest ten staż tylko 10-miesięczny.... Czy chodzi o związek 10-letni, a małżeństwo 10-mies.? Odnoszę też wrażenie, że jakby Pani szukała wyjścia z małżeństwa. Niedokończone pytanie na koniec "co robić?" To zależy od tego, co chcemy osiągnąć... :)
Pisze Pani też " gdy on już chce się godzić to ja właśnie na przekór i brnie to aż do tego stopnia że wyrzucam męża z mieszkania".
Warto przyjrzeć się, czy rzeczywiście jest Pani realnie zainteresowana budowaniem związku, w którym musi być :) miejsce na dwie osoby, i to takie, które potrafią się mądrze kłócić, aby lepiej się im wspólnie żyło. Do budowania związku konieczne jest przebaczenie, poczucie humoru i troska o siebie wzajemna. Jeśli trudno jest Pani ogarnąć swoje emocje, to może pomocne będzie zrobienie przerwy w kłótni, by ochłonąć, a potem - móc spokojnie wrócić do tematu, nie raniąc swoich uczuć.
Może spróbujecie Państwo wrócić do czasu zakochania, co wtedy Was zafascynowało, co zmotywowało by stanąć na ślubnym kobiercu....
Powodzenia!

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że często to pani kontynuuje kłótnię i wyrzuca męża z domu. Zachęca do podjęcia terapii indywidualnej - pracy nad sobą - w celu zmniejszenia wybuchów złości, ewentualnie terapii małżeńskiej. Pozdrawiam.