Kolor kaszy jaglanej

Dlaczego kasza jaglana różni się kolorem? Widziałam dziś w sklepie kaszę dwóch różnych firm. Jedna kasza pochodziła z Ukrainy i była bardziej blada, druga zaś z Polski i była bardziej żółta. Czy kolor kaszy ma znaczenie i moze świadczyć o jakości produktu?

Witam, przypuszczam że różne kolory to raczej sprawa gatunkowa i różnego rodzaju prosa, które było użyte, ale to oczywiście tylko przypuszczenie, nie widzę tych produktów, wiec trudno mi się odnieść do cech jakościowych.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl