Zastąpienie ryżu kaszą w trakcie diety odchudzającej

Warto zastąpić ryż kaszą, gdy się odchudzamy, czy nie ma to większego znaczenia?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam.
W zależności od rodzaju kaszy czy ryżu, różnią się one np. ilością poszczególnych składników odżywczych. Kaloryczność tych produktów wynosi średnio około 350 kcal/ 100g produktu. Jednak z punktu widzenia żywieniowego najkorzystniej jest spożywać produkty, które są mało oczyszczone/przetworzone (np. ryż brązowy, kasza gryczna). Ponieważ są one źródłem węglowodanów złożonych (pozwalają zachować energie na dłużej) oraz składników mineralnych np. magnezu.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Kasza jest bogactwem witamin z grupy B (B1, B2, B6) oraz źródłem błonnika w diecie, najzdrowsza lecz najrzadziej jadana to kasza jaglana - zawiera lecytynę oraz magnez, wapń, fosfor, potas, żelazo. Nie zawiera glutenu.
Kasza gryczana zawiera podobnie jak jaglana potas, magnez i żelazo a dodatkowo nie zakwasza organizmu jak inne kasze. Kasza ta zawiera lizynę i tryptofan - aminokwasy których organizm sam nie potrafi wytworzyć.
Podobne właściwości ma kasa jęczmienna, zawiera dużo niacyny zbawiennej w przypadku konieczności obniżenia cholesterolu.
Kalorycznie kasze i ryż są zbliżone. Gdyby miała polecać ryż biały czy kasza - to zdecydowanie KASZA :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty