Koszmary dotyczące przeszłości

Witam, mam 24 lata od 4 lat moje życie się ustabilizowało i jestem szczęśliwa, jednak nie mogę pozbyć się koszmarów dotyczących przeszłości. W snach rzadko występuje teraźniejszość, szczęśliwe chwile, za każdym razem jest to sprowadzane do przeszłości. Kłótnie rodziców, zostawienie mnie po 4 latach przez chłopaka to stale występuje w moich snach pomimo tego ze w moim życiu już tak nie jest. Jak pozbyć się tych dręczących snów? Wstaje rano i muszę się uspokoić, że jest teraz dobrze.

Witam. Sny wiele mówią. Snami zajmuje się psychoanaliza czy psychoterapia psychoanalityczną, w którym to nurcie na przykład ja pracuję. Gdyby pani chciała zajać się snami i mimo szczęsliwości jaką przeżywa, niepokoi się nimi, to już jest do pracy terapeutycznej.

Dzień dobry!

Przewlekły stres, przeżyte traumy mogą pozostawiać po sobie ślad. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Być może trudna przeszłość wciąż pozostała nieuporządkowana, nieprzepracowana, wciąż wiąże się dla Pani z silnymi emocjami.

Pozdrawiam!

Witam,
najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie próby ostatecznego rozwiązania starych problemów, pogodzenia się z nimi, najlepsza byłaby psychoterapia. Pozdrawiam.