Koszmary senne a problemy zdrowotne najbliższych osób

mało kiedy zdarza sie zeby mi sie cos nie sniło najczesciej snia mi sie strasznie dzwine rzeczy, najbardziej jednak zastanawia mie to dlaczego jak sni mi sie mięso to zawsze jest klopot ze zdrowiem najblizszych mi osób?

Na takie pytania odpowiada raczej ezoteryka. Zdarza się, że ambitni psycholodzy też. Koszmary mogą mieć przyczyny lękowe, więc można się przyjrzeć naszym lękom za dnia.

Zgodnie z moją wiedzą jak do tej pory nie powstała żadna naukowa teoria rzeczywiście wyjaśniająca czemu śnimy w taki a nie inny sposób. Jedni z nas uważają, że sny nie mają żadnego znaczenia, a dla innych mają one ogromną wagę i dostrzegają wyraźny związek między nimi a realnym życiem. Nasz mozg jest bardzo skomplikowanym narządem i do dziś wiele zachodzących w nim procesów jest dla nas tajemnicą. Nie jestem więc w stanie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie ani odwołując się do mojej wiedzy, ani też moich subiektywnych przekonań na temat procesu śnienia.

Witam, sny są bardzo nośnym i dobrym materiałem do psychoterapii analitycznej lub psychodynamicznej. Nie przewidują przyszłości, ale pod postacią symboli ukazują nasze wnętrze, często te części nas, których nie jesteśmy świadomi. W toku terapii można nauczyć się je interpretować i w ten sposób lepiej rozumieć siebie. Polecam i pozdrawiam