Krosty na plecach i ramionach przy nadwadze

Witam, mam 15 lat. Już długo mam problemy z nadwagą. Od jakiegoś roku, na biodrach, udach, i po drugiej stronie kolan, przy zgięciu pojawiły mi się rozstępy. Obecnie ważę 80 kg, przy wzroście ok.168 cm. Od jakiegoś tygodnia codziennie biegam około pół godziny i 15 minut spaceruje. W 1 klasie gimnazjum ważyłam 58 kg. Jak mogę szybko schudnąć,i dlaczego przytyłam aż 22 kg w ciągu niecałych 2 lat? PS. Od jakiegoś półtora roku, na plecach i ramionach mam mnóstwo krost i pryszczy, jak się ich pozbyć?
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W celu oceny przyczyny Pani nadwagi przede wszystkim należałoby zanalizować Pani dietę. Nieprawidłowy styl życia, tj. zła dieta i brak aktywności fizycznej to bowiem najczęstsza przyczyna wzrostu masy ciała. Dodatkowo, warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, w tym także ocenę funkcji tarczycy. Potencjalną przyczyną wzrostu wagi może być bowiem także niedoczynność tarczycy. A propos opisanych zmian ropnych to najprawdopodobniej jest to zapalenie mieszków włosowych, które natomiast najpewniej jest wynikiem nadmiernego pocenia (jeden z objawów występujących podczas dojrzewania). Leczenie takich zmian polega głównie na miejscowym stosowaniu preparatów z antybiotykiem. W celu uzyskania recepty na taki lek proszę skonsultować się z lekarzem.

0

Witam, trenuję kulturystykę i cross fit. Polecam, tylko z trenerem. Bieganie przy takiej nadwadze może doprowadzić do uszkodzenia stawów. Proszę również wykonać badania hormonalne. Należy skorzystać z porady dietetyka. Mój powtarzał zawsze woda, ryba, sałata 5xdziennie w małych porcjach. Nie ma możliwości nie schudnąć, czy widziałaś grubych ludzi na filmach o obozach koncentracyjnych. Nie należy się oczywiście głodzić, ale zbilansowana dieta to 60 % sukcesu w walce z nadwagą. Krosty to po prostu trądzik. Należy zastosować kremy z antybiotykami lub leki doustne. Dermatolog na wizycie oceni zmiany i dobierze odpowiednią terapię. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty