Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krosty na plecach i ramionach przy nadwadze

Witam, mam 15 lat. Już długo mam problemy z nadwagą. Od jakiegoś roku, na biodrach, udach, i po drugiej stronie kolan, przy zgięciu pojawiły mi się rozstępy. Obecnie ważę 80 kg, przy wzroście ok.168 cm. Od jakiegoś tygodnia codziennie biegam około pół godziny i 15 minut spaceruje. W 1 klasie gimnazjum ważyłam 58 kg. Jak mogę szybko schudnąć,i dlaczego przytyłam aż 22 kg w ciągu niecałych 2 lat? PS. Od jakiegoś półtora roku, na plecach i ramionach mam mnóstwo krost i pryszczy, jak się ich pozbyć?
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W celu oceny przyczyny Pani nadwagi przede wszystkim należałoby zanalizować Pani dietę. Nieprawidłowy styl życia, tj. zła dieta i brak aktywności fizycznej to bowiem najczęstsza przyczyna wzrostu masy ciała. Dodatkowo, warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, w tym także ocenę funkcji tarczycy. Potencjalną przyczyną wzrostu wagi może być bowiem także niedoczynność tarczycy. A propos opisanych zmian ropnych to najprawdopodobniej jest to zapalenie mieszków włosowych, które natomiast najpewniej jest wynikiem nadmiernego pocenia (jeden z objawów występujących podczas dojrzewania). Leczenie takich zmian polega głównie na miejscowym stosowaniu preparatów z antybiotykiem. W celu uzyskania recepty na taki lek proszę skonsultować się z lekarzem.

0

Witam, trenuję kulturystykę i cross fit. Polecam, tylko z trenerem. Bieganie przy takiej nadwadze może doprowadzić do uszkodzenia stawów. Proszę również wykonać badania hormonalne. Należy skorzystać z porady dietetyka. Mój powtarzał zawsze woda, ryba, sałata 5xdziennie w małych porcjach. Nie ma możliwości nie schudnąć, czy widziałaś grubych ludzi na filmach o obozach koncentracyjnych. Nie należy się oczywiście głodzić, ale zbilansowana dieta to 60 % sukcesu w walce z nadwagą. Krosty to po prostu trądzik. Należy zastosować kremy z antybiotykami lub leki doustne. Dermatolog na wizycie oceni zmiany i dobierze odpowiednią terapię. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy