Łączenie tanich składników w odchudzaniu

Witam. Mam straszny problem:( Mam 22 lata, 165cm wzrostu i 99kg:( od zawsze mialam problemy z nadwaga jednak bardzo bym chciala schudnac:( najgorszy problem to u mnie dieta. Nie wiem jak gotowac (wszystkiego tez nie jem np. ryb, platkow owsianych. Poprostu bardzo mi nie smakuja:( ) nie wiem jak laczyc skladniki zeby starczylo na dzienne zapotrzebowanie:( Nie stac mnie na jakies wyszukane diety itp. Mam nadzieje ze udzielą mi Państwo jakiś porad.

Witam serdecznie,

Na początek warto się przyjrzeć Pani jadłospisowi i wyeliminować błędy. Proszę spożywać 5 posiłków dziennie w równomiernych odstępach czasu i stosować się do tych zasad systematycznie, jest to bardzo ważne. Przerwy między nimi powinny wynosić około 2,5 do 4 godzin. Warto spożywać węglowodany złożone - pieczywo z pełnego przemiału, brązowe ryże, makarony. Z kaszy jaglanej można przygotować mnóstwo zdrowych posiłków. Źródłem pełnowartościowego białka obok ryb są chude mięsa, wędliny, jaja. Ponadto proszę stosować w diecie tłuszcze roślinne oraz wprowadzić dużo warzyw. Niezbędna jest także odpowiednia podaż płynów - najlepiej wody mineralnej niegazowanej. Proszę również pamiętać o codziennej aktywności fizycznej - spacery lub ćwiczenia na basenie.

Pozdrawiam