Laseroterapia żylaków - na czym polega?

Jakie efekty daje laseroterapia w leczeniu żylaków? Nie chciałabym usuwać żył, zwłaszcza, że żylaki są jeszcze niewielkie, ale za to dość rozległe. Byłam z moim problemem tylko u lekarza rodzinnego, ale on poradził mi jedynie profilaktykę, ponieważ uważa, że jestem za młoda na jakiekolwiek zabiegi (mam 18 lat). Nawet nie obejrzał moich nóg, więc trochę wątpię w jego zdanie na ten temat. Żylaki powstały przede wszystkim z tyłu kolan, ale już w innym miejscu widzę dużo prześwitujących żył.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W skrócie zabieg laseroterapii polega na zamknięciu światła naczynia, które jest dotknięte procesem chorobowym. Zabiegi te dają zadowalające efekty. Jak każdy zabieg, laseroterapia niesie za sobą ryzyko powikłań. Są one rzadkie, aczkolwiek zdarzają się. Na mało zaawansowane zmiany warto spróbować farmakoterapii. Może ona odnieść porządany skutek. Jeśli nie jest Pani zadowolona z usług swojego lekarza, zawsze można zasięgnąć innej opinii.