Leczenie fobii społecznej, depresji i agorafobii

Witam, lecze się z fobii społecznej, depresji i agorafobii. Biore nexpram 20 mg raz dziennie. Przez chorobę opuszczam zajęcia w szkole (szkoła w weekendy co 2 tygodnie) i psychiatra kazała mi brać alpragen w dzień pójścia do szkoły. Boję się wziąc ten alpragen, że będe jak to po antydepresantach nieprzytomna. Czy aby na pewno nic mi nie będzie? Będe normalnie komunikatywna?

Co do leczenia nexpramem (lek przeciwdepresyjny) - czasem na jego efekt trzeba poczekać nawet kilka tygodni. W tym czasie można sobie okresowo pomagać za pomocą właśnie leków uspokajająco traktowanych jako swego rodzaju koło ratunkowe.

Witam
Alpragen ma całą listę możliwych skutków ubocznych, m.in. senność,
trudności z utrzymaniem równowagi (podobne jak przy upojeniu alkoholowym),
podwójne widzenie, zawroty głowy… Proszę dokładnie przeczytać ulotkę.
Czy rozważała Pani podjęcie psychoterapii? Farmakologia jest leczeniem
objawowym, nie rozwiązuje problemu.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
Technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie i ewentualnie podjąć terapię
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie