Leczenie Xetanorem a fobia społeczna

Witam byłem u lekarza psychiatry stwierdzona fobia społeczna , mam przepisany lek o nazwie xetanor . i mam pytanie odnośnie leku ponieważ nie zdarzyłem się spytać a pani doktor wyjechała na urlop wiec moje pytania są następujące po jakim czasie minął objawy czuj się teraz senny biorę dopiero 2 dzień , czy podczas stosowania leku będę miał cały czas spadek libido czy to minie czy cwiczenia fizyczne w tym pomagaja itp

Witam serdecznie!
Jeśli chodzi o stosowanie leków i ich działanie, musiałby wypowiedzieć się lekarz psychiatra lub neurolog. Natomiast nawiązując do regularnych ćwiczeń, regularne sesje treningowe niwelują efekty uboczne leków antydepresyjnych dotyczące sfery seksualnej. Ćwiczenia pobudzają układ współczulny organizmu, przez co ułatwiają dopływ krwi do genitaliów. System ten ulega zaburzeniu podczas terapii antydepresyjnej z użyciem środków farmakologicznych, jednak regularne treningi mogą zapobiec występowaniu tych efektów ubocznych.

Podsumowując, regularne ćwiczenia pomogą zwiększyć libido.