Leczenie zaburzeń osobowości na NFZ

Witam,mam pytanie.Prawie 2lata chodzę na ter.Behawioralno-poznawcza jednak planuje zmienić na psychodynamiczna.Mam zab.os.borderline.Chciałam się dowiedzieć jak długo NFZ będzie opłacał moje sesje..nie chodzi mi o fakt ubezpieczenia,ale czy jest jakaś ograniczona liczba godzin.Obawiam się że czeka mnie terapia długoterminowa,boję się że w końcu NFZ się przyczepi że tak długo chodzę. Pozdrawiam.

Witam,
jeśli terapeuta czy lekarz Pana kieruje na taką terapię NFZ nie powinien mieć zastrzeżeń, nie powinien się Pan tym przejmować, jeśli specjaliści uznają taką formę terapii za stosowną. Pozdrawiam.

Terapia finansowana przez NFZ może trwać około roku (jednak jest to zależne od ilości sesji w tygodniu). Później można skorzystać jeszcze z psychoterapii podtrzymującej przez kolejnych kilka miesięcy.