Lęk przed samotnie spędzonymi nocami

boje sie sama spac wieczorami gdy meza niema i niewiem kiedy i okturej wruci do domu .

Po tak krótkim opisie trudno coś konkretnie odpowiedzieć.

Witam, wcale się Pani nie dziwię. Gdyby bliskiej mi osoby nie było w domu, a ja nie wiedziałbym dlaczego, gdzie jest i kiedy wróci, też bym się o nią bał i trudno byłoby mi zasnąć. Być może pomogłoby Pani ustalenie wraz z mężem wspólnych zasad dotyczących nieobecności w domu i informowania się o nich. Pozdrawiam

Może warto coś zrobić, aby pytania te: nie wiem kiedy i o które mąż wróci do domu, przestały Panią nękać. Wystarczy zapytać męża: "o której godzinie wrócisz do domu. Niepokoję się, gdy tego nie wiem." Moze wystarczy Pani, gdy on wyśle sms, o której będzie w domu. Prawdopodobnie podstaw powstawania lęków należy szukać w dzieciństwie. A więc psychoterapia.