Lęk przed związkami u osoby neurotycznej

Witam ! Mam 22 lata ,jestem studentką medycyny i zastanawiam się czy nadaje się do tego zawodu. Myślę,że mam osobowość neurotyczną co wiąże się u mnie z lękiem w wielu sytuacjach np.w kontaktach z ludźmi. Kolejnym moim problemem jest lęk przed związkmi-nie miałam nigdy chłopaka.Zastanawiam się czy psychoterapia mogłaby mi pomóc na tyle bym mogła komfortowo czuć się w mojej przyszłej pracy i bym mogła znaleźć partnera.Dodatkowo mam mysli obsesyjne-juz podleczone lekami od psychiatry.

Proszę upewnić się, że trafi Pani do osoby przygotowanej do prowadzenia psychoterapii - z certyfikatem lub przynajmniej po ukończonym szkoleniu do takiego certyfikatu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Szanowna Pani,

na pewno zadbanie o domknięcie wszystkich problemów natury psychicznej, jakie Panią martwią i blokują, zwłaszcza jeśli pojawiło się w przeszłości uzasadnienie do brania leków od lekarza psychiatry - może tylko Pani pomóc stać się lepszym lekarzem. Lekarz, który czuje w sobie spokój i harmonię pracuje efektywniej, niż pełen lęków i napięć :)
Może Pani szukać pomocy prywatnie, w poradni zdrowia psychicznego lub poradni studenckiej.

W kwestii innych predyspozycji zawodowych może Pani porozmawiać z doświadczonym lekarzem chcącym podzielić się doświadczeniem i/lub doradcą zawodowym.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org