Lęk występujący w momencie gwałtownej zmiany położenia

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące lęku a bardziej nazwy tego lęku. Dotyczy to lęku występującego w momencie gwałtownej zmiany położenia np. wesołe miasteczko, wózek wjeżdżający do góry i nagle szybko zjeżdżający w dół albo druga sytuacja kiedy to nastąpiło to tzw drift samochodem to znaczy w momencie gwałtownego ruszenia samochodem i obrócenia jego tyłem w koło w miejscu. Jak zdefiniować ten lęk, czego szukać ?? Dziękuję za pomoc. Paweł

Zawroty głowy w przypadku nagłej zmiany pozycji zdarzają się wielu ludziom. Jeśli jednak połączone sa z lekiem lub innymi objawami warto skonsultować się z lekarzem. Zdiagnozuje i zdecyduje czy potrzebne będą inne badania czy spotkanie z psychologiem (jeśli zaburzenia okażą się być na tle psychicznym)

Witam,
potrzebna jest diagnoza u lekarza pierwszego kontaktu czy tez neurologa. Jeżeli nie ma medycznych przyczyn takich dolegliwości może to być wynik zaburzeń integracji sensorycznej i tzw. niepewności grawitacyjnej co ma związek z pracą błędnika. Lęk może mieć też podłoże psychologiczne. Konieczna jest jednak wizyta u specjalisty.
Pozdrawiam