Lęk wywołany Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym

Witam jestem 15-letnią dziewczyną uczęszczam do trzeciej Gimnazjum!. Wcześniej chodziłam do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawywczego . Rodzice dali mnie tam ponieważ mam problem z nauką ( szczególnie z przedmiotami ścisłymi) Tam spotkałam okropne towarzystwo co mi strasznie dokuczało i wyśmiewało a nawet raz mi groziło że mnie pobiją. Gdy przechodzę obok tej szkoły zaczynam się ich bać tych ludzi!!!!! trzęsą mi się ręce i chce mi się płakać. Czy to może być jakaś fobia ?
KOBIETA ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Witam,
może nie od razu fobia ale złe doświadczenia i pamięć o nich, potrafią odcisnąć na nas swoje piętno, w postaci niepokoju i lęku. Czasami nieznaczny czynnik przypominający nam dawną traumatyczną sytuację, może w nas wywołać dawne objawy strachu, jakby rzecz działa się obecnie.
Jeśli nie musisz, nie chodź w miejsca, które się źle kojarzą, a może czas pozwoli odpłynąć starym wspomnieniom, jeśli nie możesz , zastanów się ,jakie myśli przychodzą Ci do głowy wówczas i sprowadź je do faktów. Czyli, że już tam nie chodzisz, że tamta sytuacja to już przeszłość, że to tylko budynek itp.
W razie czego warto zgłosić się na parę spotkań do psychologa, powinien wiedzieć jak Ci pomóc.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak

0

Dzień Dobry,

To, że czujesz lęk jest Twoją reakcją na dawne towarzystwo ludzi, z którymi nie było Ci po drodze i masz prawo odczuwać niepokój.

Proszę, nie zostawaj z tym sama i poproś swoją Mamę o pomoc, podziel się swoimi obawami i objawami i wybierzcie się na poufną rozmowę do Pedagoga szkolnego i do Wychowawcy byłego Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, z informacją, że kiedyś padło takie zagrożenie ze strony byłych Wychowanków.

Już teraz możesz z Mamą skontaktować się informacyjnie, z bezpłatnym Telefonem
Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod nr tel. 116 111, czynnym od pon. do piątku, w godz. 12.00-20.00.

Życzę Ci zwyczajnego powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty