Witam serdecznie. W pani wieku zaburzenia miesiączkowania (nieregularne cykle mogą się pojawiać ). Nie należy jednak tego bagatelizować. Myślę iż w tym przypadku zaburzenia cyklu spowodowane są nagłą dietą i zaburzeniami z tego wynikającymi. Proponuje powrót do normalnego odżywiania czyli ze zbilansowanymi ilościach składników odżywczych.
Warzywa są głównym źródłem witamin, skłądników odżywczych oraz błonnika. Powinny być obecne praktycznie w każdym posiłku. Mówi się, że tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów. Węglowodany są głównym źródłem energii dla człowieka, nie powinna Pani z nich rezygnować. Produkty bogate w węglowodany zawierają również kompleks witamin z grupy B, które pozytywnie oddziałują na układ nerwowy. Przy każdym wysiłku powinny być obecne węglowodany złożone w postaci pełnoziarnistych produktów takich jak makaron, kasza ryż oraz pieczywo, zarówno w diecie nie powinno zabraknąć węglowodanów prostych w postaci owoców czy soków owocowych. Proszę nie bać się spożywania produktów obfitujących w węglowodany. To one dostarczają Pani energii i pozwalają zachować równowagę energetyczną organizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam; nie ma się co bać węglowodanów; organizm ludzki potrzebuje zarówno węglowodanów, białka i tłuszczy do tego by odpowiednio funkcjonować. Przez odpowiedni bilans żywienia możemy normalnie funkcjonować, a przez to też nasz układ hormonalny. Tłuszcz jest potrzebny kobietom do prawidłowego przebiegu procesu menstruacji. Jeżeli masz obecnie dietę białkową to tłuszcz już nawet z węglowodanów się nie tworzy w wystarczającej ilości. Po części przez to degradujesz swoje zdrowie. Organizm się broni, na razie to brak okresu; oby z czasem nie pojawiły się gorsze rzeczy. Przy Twoim wzroście wagę i tak masz za małą. I nie patrz na wagę jeżeli chcesz poprawić wygląd. Patrz na kulturystów, z wagi to oni są otyli, a tkanki tłuszczowej np mają tyle co nic Sugeruję zacząć się normalnie odżywiać, w razie czego zgłoś się do specjalisty odnośnie pomocy przy ułożeniu zbilansowanej diety. A na siłowni podejdź do trenera i powiedz co dokładnie chciałabyś jeszcze ze swoim ciałem zrobi; przedstaw mu też problem z odżywianiem i powinien Ci pomóc w ułożeniu odpowiedniego treningu, który pomoże Ci utracić cm bez utraty wagi.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stosowanie diety zbilansowanej a odchudzanie – odpowiada Mgr Małgorzata Talaga-Duma
- Prawidłowe proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów w diecie – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Węglowodany w diecie redukcyjnej – odpowiada Mgr Estera Durbacz
- Ilość węglowodanów w diecie reducyjnej – odpowiada Roma Wojtewicz
- W czym szkodzi nadmiar węglowodanów? – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Węglowodany na diecie redukcyjnej – odpowiada Magdalena Rapacka
- Wychodzenie z anoreksji a węglowodany – odpowiada Mgr Adrian Kowalewski
- Jaką ilość węglowodanów powinnam jeść na diecie 1500 kcal? – odpowiada Mgr inż. Magdalena Kubik
- Osłabienie przy diecie indywidualnej dla osób chorujących na PCOS – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak okresu a ograniczenie węglowodanów – odpowiada Lek. Paweł Baljon
artykuły
Tłuszcz trzewny - jak się pozbyć szkodliwego nadmiaru?
Tłuszcz trzewny to naturalnie występująca tkanka t
Khloe Kardashian straciła 5 kg po wykluczeniu z diety jednego produktu
Khloe Kardashian zabiera się poważnie za treningi.
"Ta choroba to samotność". Roksana Środa, dietetyk, sama musiała zmierzyć się z anoreksją, SIBO, IBS i PCOS
Roksana Środa, 27-letni dietetyk kliniczny, przesz