Mam 17 lat i chcę schudnąć skutecznie!

Witam. Mam 17 lat, ważę 75 kg przy wzroście 174 cm. Chciałabym schudnąć, gdyż czuje się niekomfortowo w swoim ciele i go strasznie nie lubię. Moja mama ma nadwagę po ciążach no i mój dziadek od leków. Kiedyś byłam u lekarza by zaczerpnąć jakichś wiadomości na ten temat, ale zostałam zbyta odpowiedzią, że z tego wyrosnę. 2 lata temu schudłam do 64 kilo, ale waga i tak wróciła. Mój przykładowy jadłospis : Rano - 6.00 jedna, dwie kanapki np z serem żółtym i jakimiś warzywami i szklanka soku owocowego lub wody W szkole 8.00-15.00 czasem coś zjem np drożdżówkę lub bułkę i zawsze wypijam jakieś 0,5 wody gazowanej Obiad : 17.00 talerz zupy i drugie danie Później zjadam może jakiś owoc, czy kilka ciastek, czy kawałek czekolady. I bywa, że koło 19.00 zjem 1 kanapkę Dużo pije wody gazowanej. Tłuszcz osadza mi się na brzuchu, powstają tzw. boczki i mam grube uda. Chcę schudnąć około 15 kilo.
17 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa, jeśli jednak chcesz schudnąć musisz wiedzieć, że 15 kg to za dużo jak na Twój wzrost i wiek. Myślę, że maksymalnie możesz stracić do 10 kg. W ciągu tygodnia maksymalnie możesz zmniejszyć swoją masę ciała o 0,5-1 kg. Tylko wtedy utrata będzie bezpieczna i trwała.
Jednak, aby zdrowo schudnąć należy nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych oraz zacząć regularnie uprawiać sport. Tylko tak możesz osiągnąć swój cel.
O zdrowych nawykach poczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia. Pamiętaj żeby nie stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które powodują efekt jojo, są więc na dłuższą metę nieskuteczne i niezdrowe.
Pamiętaj też o codziennych ćwiczeniach fizycznych. Codziennie bądź aktywna, co najmniej 30 minut. Przykładowe zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.
Pozdrawiam.