Mam brak apetytu, jem na przymus. Czy mam anoreksję?

Mam na imię Justyna, mam 21 lat, 158 cm wzrostu i ważę 46,5 kg. Dwa miesiące temu ważyłam 55 kg. Zaczęłam się odchudzać. Zażywałam tabletki B*** i piłam zieloną herbatę. Ćwiczyć nie musiałam, ponieważ pracowałam po 12 godz. Miałam depresję, objawy: nastroje depresyjne, brak koncentracji, zaniki pamięci, nadmierne pocenie się, zimne dłonie, nieregularne miesiączki, znaczna utrata włosów, obrzęki dłoni i stóp, niekiedy drętwienie i mrowienie. Obecnie mam brak apetytu, jem na przymus, ponieważ boję się, że coś może mi się stać. Proszę o odpowiedź na moje pytanie. Dziękuję

Witam serdecznie,
opisywane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na początki anoreksji. Objawy anoreksji to utrata masy ciała spowodowana celowym odchudzaniem, lęk przed przytyciem, nieprawidłowa samoocena dotycząca wyglądu i sylwetki (anorektyczki uważają, że są zbyt grube) oraz zaburzenia cyklu miesiączkowego.
Twój aktualny BMI jest na pograniczu normy.
Opisywane objawy somatyczne, takie jak mrowienia i drętwienia, obrzęki mogą wskazywać na zaburzenia wodno-elektrolitowe, które często towarzyszą anoreksji i mogą być groźne w skutkach, niedobór potasu może np. powodować zaburzenia rytmu serca.
Depresja jest częstym powikłaniem anoreksji i wymaga leczenia. W tej sytuacji polecam Ci jak najszybszą konsultację u lekarza rodzinnego oraz psychiatry.

Z pozdrowieniami