Mam fobie przy kontaktach z innymi partnerami - co robić?

Jestem 46-letnim mężczyzna, który od 22 lat żyje w szczęśliwym związku małżeńskim. Sprawy seksu zawsze były dla nas ważne i poświęcamy im wiele uwagi. Czerpiemy z niego dużo radości. Od paru lat zdecydowaliśmy się na zabawy z innymi parami. Odwiedzamy kluby dla par i początkowo nasze zabawy polegały na oglądaniu innych par czy dotykaniu. Bardzo się to nam spodobało, seks mamy przez to bogatszy i urozmaicony. Nie jesteśmy jeszcze swingersami do końca, bo dawkujemy sobie rożne elementy powoli i co jakiś czas pozwalamy sobie na więcej kontaktu. I tu zmierzam do mojego problemu. W sytuacjach intymnych z inna para jestem bardzo podniecony na etapie podrywania, dotyku i pieszczot, ale kiedy dochodzi do momentu gdzie rozdzielam się z żona i zaczynam obcować z inna kobietą, to blokuję się i kompletnie nie reaguję na żadne bodźce seksualne. Wszystko ze mnie odpływa, łącznie z podnieceniem, i często na tym się to kończy, co przyznam jest dla mnie bardzo frustrujące. Wtedy staram się nadrobić sytuacje przez mechaniczne podniecenie, co powoduje że zaczynam się denerwować i nadmiernie pocić, a to znowu powoduje kompletne zniechęcenie. Nie wydaje mi się, że jest to fobia przed innym mężczyzna, bo próbowaliśmy kontaktu z jednym partnerem (partnerka) i było to udane. Moja fobia występuje wtedy kiedy jesteśmy z inna para i rozdzielamy się na dwoje, mimo że jesteśmy w tym samym pomieszczeniu. Przyznam, że próbowałem brać rozmaite środki (ziołowe, dostępne bez recept) wspomagające erekcje, ale są one bez większego skutku w opisanych wyżej sytuacjach. Gdzieś w mózgu następuje blokada i jestem „głuchy” na jakiekolwiek bodźce. Chciałbym potrafić to przezwyciężyć i cieszyć się udanym seksem, bo często jestem tym, co psuje udaną zabawę, co wywołuje u mnie głęboką frustrację. Mam nadzieję, że radą nie będzie rezygnacja z zabaw z innymi parami… Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dla mężczyzn, jak i dla kobiet oprócz pociągu fizycznego ważne są również uczucia. Możliwe, że nie potrafi Pan zaakceptować faktu, że jest z inną kobietą bez swojej żony. Uważam, że powinniście wspólnie zastanowić się nad tym problemem.
Jeśli tylko w opisanych momentach ma Pan problemy z erekcją, to związane jest to z Pana psychiką. Leki ziołowe mogą nie dawać rezultatów, kiedy psychicznie jest Pan na "NIE".
Może Pan spróbować wraz z żoną dostosować spotkania z innymi parami, by nie rozdzielać się z partnerką. Dobrym rozwiązaniem jest również wizyta u seksuologa i praca nad przyczynami tego problemu. Sądzę, że nie musicie Państwo rezygnować z obecnego życia seksualnego, jednak możecie je zmodyfikować, by odpowiadało obojgu.

Pozdrawiam