Ściśnięte gardło i brak pewności siebie. Co mam zrobić?

Mam od roku ściśnięte gardło i nie mam wcale pewności siebie, cały czas uważam, że jestem beznadziejny, a kiedyś tak nie było. Co mam zrobić? Mam 15 lat. Czy to objaw?

Witam,

Może to być objaw występujący w przebiegu kilku zaburzeń lub wynikający z gwałtownie przebiegającego procesu dojrzewania. To jednak może ocenić tylko psycholog lub psychiatra po osobistej rozmowie. Zachęcałabym do porozmawiania z rodzicami o swoim problemie, gdyż dobrze byłoby, gdybyś uczęszczał na wizyty do psychologa. Ponieważ masz 15 lat, na taką wizytę będziesz musiał udać się z rodzicami, dlatego też rozmowa z bliskimi jest w tym przypadku niezbędna. Psycholog pomógłby Ci pokonać lęki, przezwyciężyć "ściśnięte gardło" i odbudować poczucie własnej wartości. Rozumiem, że opowiadanie innym o swoich odczuciach może być dla Ciebie początkowo trudne, myślę jednak, że wyrzucenie z siebie pewnych rzeczy, powiedzenie o swoich obawach, może przynieść Ci znaczną ulgę.

Pozdrawiam serdecznie