Mam zmienne nastroje, nie jestem szczęśliwa z mężem. Co mam zrobić?

Mam 25 lat. Jestem mężatką 5 lat. Od 3 lat biorę tabletki uspokajające, ale uważam, że mi nie pomagają. Mam zmienne nastroje, od dłuższego czasu nie jestem szczęśliwa w małżeństwie, chcę odejść od męża, ale się boję, czy dam sobie radę. Mam 2 dzieci. Uważam, że moje nerwy biorą się z tego, że nie jestem szczęśliwa z mężem, czasami nawet nie panuję nad sobą i przekładam to na dzieci, choć są niewinne. Mam zmienne nastroje, nic mi się nie chce, czasami zaniedbuję dom i dzieci. Nie wiem, czy mam zasięgnąć porady psychologa, czy pójść do poradni małżeńskiej, żeby ratować nasz związek. Może coś ze mną jest nie tak?

Witam Panią!

W mojej opinii obydwa zaproponowane przez Panią rozwiązania są właściwe. Uważam, że o małżeństwo zawsze warto walczyć, szczególnie kiedy sprawa dotyczy również dzieci. Myślę też, że indywidualne spotkania z psychoterapeutą o wiele bardziej pomogłyby Pani w kontrolowaniu swoich emocji, niż stosowanie tabletek uspokajających. Ważne jest, aby określić przyczynę Pani problemu oraz podjąć konstruktywną pracę nad jego rozwiązaniem, co jest możliwe w drodze psychoterapii.

Na odległość nie mogę postawić diagnozy, ale objawy, które Pani opisała, zaniepokoiły mnie, tym bardziej, że ich skutki odczuwają dzieci. Dlatego szczerze namawiałabym Panią do umówienia wizyty u psychoterapeuty.

Pozdrawiam!