Mam zmienne nastroje, nie jestem szczęśliwa z mężem. Co mam zrobić?

Mam 25 lat. Jestem mężatką 5 lat. Od 3 lat biorę tabletki uspokajające, ale uważam, że mi nie pomagają. Mam zmienne nastroje, od dłuższego czasu nie jestem szczęśliwa w małżeństwie, chcę odejść od męża, ale się boję, czy dam sobie radę. Mam 2 dzieci. Uważam, że moje nerwy biorą się z tego, że nie jestem szczęśliwa z mężem, czasami nawet nie panuję nad sobą i przekładam to na dzieci, choć są niewinne. Mam zmienne nastroje, nic mi się nie chce, czasami zaniedbuję dom i dzieci. Nie wiem, czy mam zasięgnąć porady psychologa, czy pójść do poradni małżeńskiej, żeby ratować nasz związek. Może coś ze mną jest nie tak?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam Panią!

W mojej opinii obydwa zaproponowane przez Panią rozwiązania są właściwe. Uważam, że o małżeństwo zawsze warto walczyć, szczególnie kiedy sprawa dotyczy również dzieci. Myślę też, że indywidualne spotkania z psychoterapeutą o wiele bardziej pomogłyby Pani w kontrolowaniu swoich emocji, niż stosowanie tabletek uspokajających. Ważne jest, aby określić przyczynę Pani problemu oraz podjąć konstruktywną pracę nad jego rozwiązaniem, co jest możliwe w drodze psychoterapii.

Na odległość nie mogę postawić diagnozy, ale objawy, które Pani opisała, zaniepokoiły mnie, tym bardziej, że ich skutki odczuwają dzieci. Dlatego szczerze namawiałabym Panią do umówienia wizyty u psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zmienne nastroje

ostatnio dzieją się ze mną jak by dziwne rzeczy. kiedy jestem w szkole jestem szczęśliwa, wesoła, rozśmieszam wszystkich. natomiast kiedy wracam do domu płacze nie wiem dlaczego, ale płacze. nawet pod drodze do domu płacze przestaje i za chwile znowu. wydaje mi sie to troszeczkę dziwne
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Takie zmiany nastroju mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Może je powodować przemęczenie, stres czy nierozwiązane problemy. Jeśli jesteś w okresie dojrzewania, to zmiany w Twoim organizmie również mogą skutkować wahaniem nastroju.
Spróbuj wypocząć, zrelaksuj się. Jeśli mimo wszystko ten stan będzie się nadal utrzymywał, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a następnie psychologiem.
Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Mocno zachęcam Panią do kontaktu i rozmowy z psychologiem, żeby mogła Pani zrozumieć siebie i przyczynę swoich objawów.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, prosze poprosic lekarza pierwszego kontaktu, w ramach NFZ-tu.

Irena Mielnik Madej

0

Witam serdecznie,

To, o czym piszesz jest niepokojące. Czy w domu działo/dzieje się coś szczególnego? Czy szkoła może być takim miejscem dla Ciebie, w którym zapominasz o tym, co sprawia Ci przykrość? Nie znam Twojej sytuacji, więc zadaję pytania, które mogłyby być przydatne, bym lepiej mogła Cię zrozumieć. Myślę, że skoro przeżywane emocje są na tyle intensywne, że wydają Ci się być dziwne, warto byś skorzystała z pomocy psychologa. Porozmawiaj z nim o aktualnych trudnościach i odczuwanych stanach. Pomoże Ci wszystko lepiej zrozumieć i popracować nad ich ustabilizowaniem.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zmienne nastroje po śmierci mamy

Witam, mam 21 lat, od półtora roku czyli od śmierci mamy nękają mnie nagle zmienne nastroję mam wrażenie że żyję w innym świecie straciłam wiarę we wszystko leczyłam się w Tworkach ale wizyta w szpitalu nic nie pomogła mam problemy nawet z uzyskaniem przyjemności podczas stosunku często nie mam ochoty, a jak mam to mam bardzo sucho, boję się wrócić do szpitala boję się podjąć pracę boję się że coś zepsuję mam nagły spadek energii nie wiem już co mam robić potrzebuję jakiejkolwiek rady Ewa
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Najlepiej jak znajdzie Pani w swojej miejscowości psychoterapeutę, który już w kontakcie osobistym będzie w stanie zaproponować dla Pani najlepszą formę leczenia - psychoterapia i/lub farmakoterapia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ. Inna kwestia, jakie miała Pani zalecenia w wypisie szpitalnym ?

0

Dzień dobry!

Leczenie nie musi opierać się o stały pobyt w szpitalu. Może Pani korzystać z opieki lekarza psychiatry w gabinecie prywatnym lub przychodni w swojej okolicy. Serdecznie polecam także podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty