Masturbacja męża przy filmach pornograficznych 10 lat po ślubie

witam mam Problem prosze o opinie czy to ja przesadzam (tak maz twierdzi).pewnej nocy przylapalam meza na ogladaniu Porno i sam sie zabawial,spalam obok,obudzily mnie rytmiczne ruchy meza .kiedy zobaczylam co robi -to byl szok dla mnie,dodam ze jestesmy 10 lat po slubie,maz sie od kilku lat zmienil,3 lata bylismy naprawde szczesliwi potem powoli sie oziebialo upokorzyl mnie dla mnie to jak zdrada,dla niego to nic takiego nie przeprosil ciagle mam to przed oczami prosze o rade

Dzień dobry!

Każda para jest inna i każda para sama ustala swój system zasad, wartości i wzajemnych relacji. Dla części par sporadyczne korzystanie z pornografii i masturbacji jest naturalne - jest akceptowalną częścią relacji.
Może być jednak również traktowane jako wyraz nielojalności wobec partnera, szczególnie jeśli stanowi tajemnicę, jest ukrywana i brak rozmów na ten temat.
Oglądanie przez męża pornografii jest wydarzeniem, które zszokowało Panią i skłoniło do poszukiwania pomocy. Trudności i osłabienie więzi między Wami zauważyła Pani jednak już kilka lat temu. Odkrycie przyczyn takich zmian i zastanowienie się, jakie są na chwilę obecną szanse i możliwości Państwa związku, może dać wspólna terapia małżeńska. Może Pani również sama skorzystać z pomocy psychologicznej w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza