Metody i leki wspomagające przybranie na wadze

Witam.Już nie wiem co mam robić stosowałam wiele diet wysokokalorycznych i nie mogę nic przybrać na wadze,jestem zdrowa bo robiłam badania są dobre.Ważę 29kg. mam 59 lat.Proszę oradę,może są jakieś tabletki.Z poważaniem Danuta

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

W przypadku tak niskiej masy ciała niezbędna będzie wizyta u lekarza, gdyż może ona bardzo zagrażać Pani zdrowiu.

Na samym początku zalecałabym wypijanie 3 razy dziennie (oprócz standardowej diety, o której napiszę poniżej) koktajle białkowe NUTRAMIL. Są one dostępne w aptekach i bardzo skuteczne w odżywianiu osłabionego organizmu. Często są zalecane nawet osobom po chemioterapii, u których nastąpił znaczny spadek masy ciała.

Co do diety - powinna Pani spożywać około 6 mniejszych posiłków, aby znaczne nie rozciągnąć żołądka. Ważne jest, aby podczas diety spożywać tylko produkty pełnowartościowe - mięso, kasze, ryże, pełnotłusty nabiał i mleko, tłuste ryby morskie (makrela czy łosoś), płatki owsiane, owoce suszone, orzechy, owoce (ok. 400 g dziennie). Nie należy wprowadzać do diety fast foodów czy słodyczy i unikać produktów mocno przetworzonych, gdyż one zakłócają procesy metaboliczne i nie wpływają korzystnie na zwiększenie masy ciała.

Pozdrawiam,

Mgr Olga Marzol