Mocne osłabienie psychiczne i podatność na wpływy społeczne

Witam, jakiś czas temu zdałam sobie sprawę z faktu że jestem mocno osłabiona psychicznie i podatna na wpływy społeczne. Dajmy na to oglądam serial w którym podoba mi się bohaterka która ma silną osobowość, jest buntowniczką z blond włosami która bierze narkotyki i spożywa alkohol i czuję że ja też tak chce. Jestem w stanie następnego dnia pobiec po farbę do włosów, kupić alkohol, papierosy... I ciągnę to do czasu aż nie zafascynuje mnie coś innego. Co jest nie tak? Co robić!?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Z tego co Pani napisała sądzę, że nic nie jest nie tak. Jest Pani młodą osobą poszukującą pewnego modelu, z którym mogłaby się Pani identyfikować. Możliwe, że nie zebrała Pani jeszcze wystarczającej ilości wewnętrznych zasobów, aby móc na nich się oprzeć. Myślę, że wiele osób przechodziło podobny okres w swoim życiu, jedni wcześniej, drudzy nieci później. Są to jednak tylko moje przypuszczenia, tym samym warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże Pani odnaleźć to czego Pani szuka.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Dzień dobry, poszukiwanie wzorców, szukanie autorytetów w naszym życiu jest naturalne, szczególnie w młodym wieku. Jeżeli jednak zgodnie z pani opisem bohaterka serialu może mieć tak realny wpływa na pani życie warto być może porozmawiać na ten temat z psychologiem, który po dokładnym wywiadzie zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.