Moja dziewczyna boi się swojej matki - skąd się bierze jej strach?

Mam 21 lat, z moją dziewczyną jesteśmy parą od mniej więcej 2 lat. Z początku było cudownie, później jej matka zaczęła się wtrącać. To ona mówiła, kiedy jej córka może się ze mną spotkać, na jak długo itp. Problem wydaje się błahy, ale na chwilę obecną z dziewczyną widuję się raz, może dwa razy w miesiącu na kilka godzin. Wszelkie rozmowy z moją dziewczyną na ten temat kończyły się jej płaczem i twierdzeniem, że ona się boi swojej matki. Zależy mi na niej, ale już kończą mi się pomysły, co mogę jeszcze zrobić, nie potrafię być w takim związku, to my powinniśmy o wszystkim decydować, a nie jej matka. Jakiś czas temu doszedł do tych ograniczeń także remont strychu u mojej dziewczyny, na którym to według jej matki mamy zamieszkać. Szczera rozmowa nie pomaga, kłótnie nie pomagają... Jak mogę pomóc swojej dziewczynie przestać się bać własnej matki? Skąd w ogóle bierze się taki strach przed rodzicami? Proszę o pomoc.

21 LAT ponad rok temu

Witam,
strach przed matką to zbyt ogólne określenie, tak naprawdę nic nam nie mówi.
Twoja dziewczyna boi się tego, co jej matka może zrobić. Czy wiesz, czego konkretnie się boi?
Powinieneś właśnie na ten temat z nią porozmawiać. Na ile tak naprawdę lęki Twojej dziewczyny są uzasadnione?
Jeżeli nie będzie umiała odpowiedzieć Ci na to pytanie, to powinieneś ją zmobilizować do tego, aby się nad tym poważnie zastanowiła. Ludzie najczęściej boją się niezidentyfikowanych rzeczy. Jak już sobie uświadomią, co naprawdę może się stać, to często okazuje się, że "nie taki diabeł straszny...".

Pozdrawiam
Magdalena Boniuk