Motywacja do odchudzania się nastolatki

Witam. mam problem, wagę mam prawidłową, brzuch z widoczną oponką a moim najgorszym problemem jest kompulsywne objadanie się. mam ciągłą ochotę na chleb, podjadanie między posiłkami najczęściej w samotności, podjadaniem późno w nocy i dając sobie zakaz jedzenia ciast i słodyczy przychodzi moment w którym potrafię zjeść wszyscy do dostanie się do moich rąk a później mam wyrzuty sumienia, że zgrubnę boję się, że to przyczyni się do podwyższenia wagi i tłuszczu na ciele.. pomocy !

Witam,
w tej sytuacji proponuję zastanowić się, czy nie zjada Pani zbyt obfitych kalorycznie posiłków i to ma wpływ właśnie na to, że chodzi Pani głodna. Proponuję wprowadzić 4-5 posiłków w ciagu dnia w odstępach 3-3,5 h i dołożyć do każdego posiłku porcję owoców. Także nie zapominać o porcji owoców. Myslę, że poprostu jest dość dużo błedów w jadłospisie, ale zjada Pani dużo produktów z wysokim indeksem glikemicznym.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę skorzystać z pomocy psychologa lub psychiatry ( skierowanie nie jest wymagane) w Pani mieście. Pozdrawiam