Możliwość odczytywania informacji ze stanów emocjonalnych a inteligencja emocjonalna

Czy przewidywanie i mozliwosc odczytywania infmormacji bardzo precyzyjnych ze stanow emocjonalnych innych osob jest zwiazane z inteligencja emocjonalna?oraz czy ocena osobowosci zabuzonej psychicznie odczynane na poziomie emocjonalnym anastepnie znalezienia potwierdzenia zabuzenia danej jednostki napodstawie artykulow naukowych zwiazanych z psychologia tez to nalezy do inteligencji emocjonalnej?

Inteligencja emocjonalna to identyfikowanie i rozumienie stanów emocjonalnych innych ludzi, zdolność do współodczuwania. Odczytywanie informacji rzeczywiście opiera się na doświadczeniu interpersonalnym oraz obserwacji zachowania oraz tzw mowy ciała drugiej osoby. Większość ludzi potrafi trafnie odczytywać stany emocjonalne innych (zaburzenie tej zdolności nazwane jest aleksytymią).