Muszę schudnąć koniecznie

Witam ;) Mam 14 lat, mierzę 162 cm wzrostu i ważę 65 kg . Muszę schudnąć, nie podoba mi się mój brzuch i uda, które wydają mi się za grube. Żadne z moich rodziców nie ma nadwagi, są szczupli, rodzeństwo tak samo. Jestem dość aktywna, biernie uczestniczę w zajęciach w-f i ćwiczę codziennie ok pół godziny, robię brzuszki i rozciągam się. Nie jadam śniadania, gdyż nie mam na to czasu. Bardzo chcę schudnąć, najlepiej w szybkim czasie (miesiąc ). Bardzo proszę o pomoc. Jeśli chodzi o choroby, to mam tylko astmę. Proszę powiedzieć mi co powinnam jeść, jak ćwiczyć?
14 LAT ponad rok temu

Witam ;)
Mam 14 lat, mierzę 162 cm wzrostu i ważę 65 kg . Muszę schudnąć, nie podoba mi się mój brzuch i uda, które wydają mi się za grube. Żadne z moich rodziców nie ma nadwagi, są szczupli, rodzeństwo tak samo.
Jestem dość aktywna, biernie uczestniczę w zajęciach w-f i ćwiczę codziennie ok pół godziny, robię brzuszki i rozciągam się. Nie jadam śniadania, gdyż nie mam na to czasu. Bardzo chcę schudnąć, najlepiej w szybkim czasie (miesiąc ).
Bardzo proszę o pomoc. Jeśli chodzi o choroby, to mam tylko astmę. Proszę powiedzieć mi co powinnam jeść, jak ćwiczyć?
Witam,
Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę. Może być to spowodowane tym, że w wieku dojrzewania czasem najpierw rośnie się w masie ciała, a dopiero potem we wzroście. Nie powinnaś zatem stosować żadnych diet odchudzających, które są bardzo niekorzystne dla nikogo, a szczególnie osób w Twoim wieku. Twój organizm potrzebuje teraz wszystkich składników pokarmowych i odpowiedniej ilości energii, dlatego nie powinnaś nadmiernie ograniczać podaży kalorii. Poza tym restrykcyjne diety odchudzające powodują spowolnienie tempa metabolizmu i rozregulowanie go. W konsekwencji możesz się tylko spodziewać tzw. efektu jojo.
Dlatego moją radą jest kontynuowanie codziennych ćwiczeń fizycznych, a także unikanie błędów żywieniowych, które być może popełniasz, o czym sama nie wiesz. Powinnaś poczytać na temat zdrowego odżywiania i przeanalizować swój jadłospis http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia.
Pozdrawiam.