Myśli o jedzeniu i wzrost wagi

Witam,jestem kobietą przy wzroście 168cm ważę 78kg.Jestem całt=y czas głodna.Jeśli mam wolne od pracy,to praktycznie cały czas jem(moja słabość to po prostu świeże pieczywo i masełko).Jestem zdrowa,lubię się ruszać,ale niestety więcej jem niż spalam.Kiedyś byłam b.szczupła,ale niestety od paru lat waga idzie do góry.Nie wiem jak pozbyć się myśli o ciągłym jedzeniu.Wiem,że wszystko siedzi w głowie!Co robić?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie, absolutnie się z Panią zgadzam - wszystko "siedzi" w naszej głowie. Musi Pani sobie uświadomić, że życie bez pszennych bułeczek, pierogów, klusek, słodyczy, tłustych mięs i masełka jest możliwe! Ba... jest zdrowe! Kiedy zmieni Pani sposób odżywiania, poczuje się Pani nie lepiej nie tylko w swojej skórze, ale poprawi się również Pani ogólne samopoczucie, będzie Pani miała więcej energii i radości. Dieta jest dla zdrowia - nie powinna być ani męką, ani głodówką.
Serdecznie zapraszam do kontaktu, tel. 730 525 282 i do odwiedzenia mojego gabinetu we Wrocławiu. Chętnie udzielę Pani kilku wskazówek i pozytywnie Panią zmotywuję :)
Pozdrawiam Anna Porada

Witam, na początek proszę usunąć z domu masło i pieczywo świeże. Myślimy o jedzeniu i jemy z różnych przyczyn- ze stresu, złości, z radości i np. z nudy- co u pani się zgadza. Proszę spróbować jeść regularne posiłki o stałych porach, to zapobiegnie skokom cukru we krwi oraz pomyśleć o jakimś zajęciu. Zamiast smarować kolejna kromkę można np. wyjść na spacer, poczytać książkę, wyjść na basen lub fitness. Małe zmiany przynoszą wymierne korzyści.