Myśli o pierwszym stosunku u dziewicy

Witam.W w. 25l. poznałam mojego 1.chłopaka.Nie ułożyło się nam.Teraz mam 2. chłopaka.Jesteśmy razem od tyg.Jest b.namiętny.Na początku odczuwałam zainteresowanie jego osobą.Ostatnio zbliżyliśmy się do siebie fizycznie(pieszczoty).Jestem dziewicą.Od tego dnia moje myśli krążą ciągle wokół kochania się.Widzę nas wróżnych scenach.B.źle się z tym czuję.Od dawna towarzyszy mi poczucie umierania.Lęk jest większy.Derealizacja i depersonalizacja nie odpuszczają.Zainteresowanie wszystkim powoli zanika...

Witam serdecznie

Ważne by było , żeby Pani miała możliwość poznać bliżej swojego nowego chłopaka, zaufać mu, i zadbać o to , byście w odpowiedniej namiętnej chwili byli zabezpieczeni. Nie ma się czego wstydzić , że w tym wieku z bliską dla Pani osobą odczuwa Pani takie uczucia i ma takie myśli . Jeśli natomiast chodzi o poczucie umierania , odczucia derealizacji i depersonalizacji należy z tym zgłosić się do specjalisty np. do psychoterapeuty, żeby pomógł Pani zrozumieć ,źródło tych uczuć i pomógł Pani sobie z nimi radzić i lepiej je zrozumieć , zbudować stabilniejszą samoocenę.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoteraputa

Oczywiście decyzja o podjęciu przez Panią lub nie podejmowaniu współżycia należy do Pani. Warto się może jednak zastanowić czy obecny czas w którym powstrzymywała się Pani od współżycia jest dla Pani krótki czy długi? Pani reakcja w postaci wzmożonych wyobrażeń o kochaniu się jest zupełnie normalna i zrozumiała, a jako dorosła osoba ma Pani pełne prawo do ich realizacji i cieszenia się tym. Niepokojące raczej jest, że źle się Pani z tym czuje. Podejrzewam, że stoją za tym jakieś przyczyny. Myślę, że bliższe przyjrzenie się im w procesie psychoterapii może być pomocne w świadomym i swobodnym dokonaniu przez Panią tej istotnej życiowej decyzji, która leży przed Panią. Pozdrawiam.

Witam, rozumiem, że gdy myśli Pani o seksie, to zaczynają się pojawiać myśli o umieraniu i pojawia się lęk. Są dwie rady, albo należy rzucić się na szeroką wodę czyli zrealizować pragnienia, albo pojawić się na psychoterapii i rozważać, czego się Pani obawia? Proszę pomyśleć co Panią uszczęśliwi? Życie warto realizować tak, aby czuć z życia satysfakcję. Powodzenia