Czy wskazane objawy wskazują na depersonalizację?

Witam! Czy wskazane poniżej objawy wskazują na depersonalizację? Mianowicie kiedy mówię mam dziwne uczucie jak bym to nie ja mówił. Tak samo jest z moimi działaniami mam uczucie jak by jakiś impuls sterował moim ciałem a nie ja . Do tego dochodzi widzenie jak przez bańkę mydlaną, które nasila się gdy jestem w miejscu pełnym ludzi. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam!

Depersonalizacja to stan, w którym występuje poczucie obcości samego siebie. Występuje w wielu zaburzeniach m.in. w nerwicach i zespołach depresyjnych, lekowych ale także w niektórych odmianach padaczki oraz przy skrajnym przemęczeniu. Depersonalizacja często współistnieje z derealizacją - mówimy o zespole depersonalizacji-derealizacji. Około 20% osób doświadcza w swoim życiu epizodycznych stanów depersonalizacji. W celu dokonania diagnozy należy zgłosić się do lekarza. Niech się Pan nie obawia, bo najważniejsze jest, że ma Pan świadomość, że jest to stan Panu obcy, a więc naturalnie budzący lęk i niepokój. A to oznacza - że jest Pan w kontakcie ze sobą. M. Janusek

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza