Nadmierne pragnienie kontaktu matki do córki

Moja mama (żona alkoholika) szuka we mnie powierniczki swoich problemów. Wydzwania codziennie, w weekend kilka razy. Narzeka na ojca lub opowiada co dziś robi. Męczy mnie swoimi problemami i sprawami dnia codziennego. Nie może zamieszkać oddzielnie, bo ją nie stać. Ja z nią nie wytrzymam. Ma naturę hipochondryczki. Do wszystkiego się wtrąca. Na urlop jeździ ze mną i nie chce słyszeć żeby było inaczej. Widzimy się w sobotę, przychodzi i w niedzielę. Na terapię nie chce iść. Nie wiem jak pomóc

Witam Panią.
Zachęcam do kontaktu z ośrodkiem leczenia uzależnień i rozmowy z psychoterapeutą uzależnień. Problem, o którym pani pisze wymaga głębszej rozmowy. Proszę uczynić to niezwłocznie.
Pozdrawiam

Dzień dobry, ja polecam kontakt z psychoterapeutą. Pani nie ma pomóc matce, ale sobie. Skoro nie może już Pani wytrzymać z matką, to najwyższy czas postawić granice. Ma Pani do tego pełne prawo-na tym polega dorosłość. Nawet jeśli mama oczekuje od Pani częstych kontaktów i wsparcia, a Pani czuje, że to Panią wyniszcza - najlepiej zrobić coś, żeby to przerwać. Obiektywnie nie wyrządza jej tym Pani żadnej krzywdy, ale podejrzewam, że to poczucie winy ogranicza Panią w działaniach separacyjnych. Potrzebne Pani wsparcie fachowca lub mądrego przyjaciela. Powodzenia.
Mam nadzieję, że mama zrozumie, iż świat nie kończy się na córce i też poszuka pomocy dla siebie wśród fachowców. A jeśli tego nie zrobi - jest to jej wybór, ma do niego prawo, ale też musi ponosić konsekwencje.