Nagły zanik gaworzenia u 10-miesięcznego dziecka

Moje dziecko ma 10 mc i parę dni temu nagle przestało gaworzyć. Od paru dni cisza. Martwię się, bo wszystkie źródła na jakie trafiam nawiązują do autyzmu. Dziecko nie nabyło ostatnio żadnej nowej umiejętności, która mogłaby zakłócić gaworzenie. Dziecko umie raczkować i podnosić się od 8mc, teraz też porusza się przy meblach. Nie umie jeszcze naśladować i pokazywać palcem. Jest kontaktowe i ciekawe świata

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się do lekarza pediatry, po badaniu będize mozna coś więcej powiedziec proponuje spokojnie poczeka często dzieci różnie się zachowują.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Przy diagnozie autyzmu naśladownictwo czy pokazywanie palcem są jednymi z wielu elementów, które się ''bada''. Jest jeszcze wiele innych cech, które dziecko musi spełniać by takową diagnozę otrzyma. Pierwszym kontaktem jest lekarz pediatra, któremu należy przekazać swoje obawy, dziecku zapewnić środowisko bogate w różnorodne bodźce by rozbudzać ciekawość świata jeszcze mocniej.