Napady lęku i natrętne myśli o poprzednim związku partnerki

Mecza mnie napady lęku z myslami o poprzednim zwiazku mojej dziewczyny i ze mnie to od niej odpycha.Kocham ja najbardziej na swiecie i wpadam w panike ze bez niej sobie nie poradze, a z nia byc niema mogei bo mnie odpycha.Demonizuje caly jej poprzedni zwiazek(2lata) nie bylochce sexu, nie bylo praktycznie nic a mnie to przesladuje.To moja 1 dziewczyna.Caly czas mysle ze moje natrectwa sa irracjonalne do stanu rzeczy.Czy jest szansa dla tego zwiazku?Strasznie sie boje,zaczalem terapie

Z tego co udało mi się zrozumieć, nie może Pan zaakceptować poprzedniego związku Pana partnerki jednak bardzo ją Pan kocha. Pisze Pan o lęku i natręctwach, ale co konkretnie jest ich źródłem? Z jednej strony jest przeszłość Pana dziewczyny, z drugiej perspektywa jej niezbędności w życiu. Czy jest szansa dla tego związku? Na to pytanie tylko Pan zna prawidłową odpowiedź. Musi Pan zaakceptować to co było kiedyś, pogodzić się z tym i zostawić za sobą lub zrezygnować. W tej chwili odczuwa Pan konflikt wewnętrzny z powodu dwóch sprzecznych uczuć wobec tej samej osoby. Tak długo, jak te uczucia będą równoważne, będzie Pan odczuwał dyskomfort i zmieszanie. Jeśli naprawdę związek jest dla Pana ważny, warto dużo rozmawiać z partnerką, a cierpliwość i czas pomogą zapomnieć o przeszłości. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Informacja z końca Pana postu o rozpoczęciu terapii jest bardzo ważna. Mam nadzieję, że w bezpiecznej relacji terapeutycznej będzie Pan mógł przyjrzeć się źródłom swojego lęku i znaleźć wspólnie terapeutą skuteczne sposoby redukowania tego uczucia. Tych źródeł może być więcej niż jedno. Zauważam dwie takie siły, które działają na siebie w Panu. Jedna to panika, że bez tej osoby nie poradzi Pan sobie w życiu (czyli coś co może przyciągać do partnerki) a druga, którą sam Pan nazwał odpychającą. Kontakt z tymi "siłami" może wywoływać w Panu dodatkowe napięcie i lęk. To bardzo ważne, że sięga Pan po pomoc. Potrzebuje Pan odnaleźć zasoby, które poprawią Pana poczucie bezpieczeństwa. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/