Napady paniki po urodzeniu dziecka

Witam. Od urodzenia dziecka półtora roku temu mam napady paniki. Brałam neurol poniewaz poczatkowo mialam problem w wzieciem glebszego oddechu ale mialam ucisk w gardle przewaznie wieczorem. Minęlo po jakims czasie. Ale teraz znów mam to samo. Co to moze byc?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Urodzenie dziecka jest dużą zmianą w życiu kobiety a tak młodej kobiety jak Pani tym bardziej. Jest to bardzo stresujące zdarzenia, które mogło wywołać takie objawy. Wszystka zależy od tego jak Pani odbiera urodzenie dziecka, jak jest Pani życiową sytuacja, czy ma Pani partnera i jakie Was łączą relacje.
Powinna Pani z tą sprawą udać się do psychoterapeuty i przegadać swoje problemy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza