Natręctwo obgryzania warg do krwi

Obgryzam wargi do krwi,piję to... Trochę dziwne,ale chcę z tym skończyć.Usta obgryzam całe.Nwm czemu,ale kocham ten ból.Czy jestem normalna,potrzebuję specjalisty,albo czegoś innego?

Dzień dobry.

Można powiedzieć, że określenie jakiejś czynności jako normalnej, wiąże się z uznaniem innych czynności za nienormalne. Trudno uznać obgryzanie warg i picie krwi za normę, bo oznaczałoby to, że wszyscy powinni postępować podobnie. Nie można jednak ocenić, że jest to z kolei czymś nienormalnym (czyt.: złym, zboczonym).
Przyjmuje się, że ludzkie "nietypowe" zachowania uznaje się za normę, jeśli nie powodują one dyskomfortu, albo wręcz cierpienia u danej osoby, albo u innych osób. W Pani przypadku, jak rozumiem sytuacja taka nie ma miejsca, bo jak sama Pani pisze: "kocha Pani to".
Można jednak spróbować poszukać przyczyn opisanego przez Panią zachowania, poprzez konsultację z psychologiem, bądź seksuologiem.

Pozdrawiam.

Witam, jest to zachowanie nerwicowe, jednak w opisie sytuacji jest za mało danych, aby można było zbudować jakąkolwiek diagnozę. Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska

Witam, to nie jest kwestia normalności bądź nie. Chce Pani przestać, rozumiem, ze przestać zadawać sobie ból. Skoro Pani poszukuje odpowiedzi dlaczego tak się dzieje to może warto poszukać odpowiedzi w terapii. Pozdrawiam