Natrętne myśli i okaleczanie się

W głowie od dzieciństwa pojawiają mi się myśli typu"jesteś... ,wszyscy mają Cię dość",a po jakiejś sytuacji potwierdzającej pojawia się coś na styl "a nie mówiłem,że tak jest" i non stop to samo, a mam już 20 lat.Mam wrażenie, że ktoś podkłada mi te myśli, że nie należą do mnie, a do jakiegoś mężczyzny, którego się boję, a który w dzieciństwie ogłosił się moim najlepszym przyjacielem. I ciągle tylko "ja jestem Twoim przyjacielem,nikt inny Cię nie chce". Czasami on chce, żebym się okaleczała się.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego - który wyłącznie w kontakcie osobistym może zdiagnozować Pani objawy i zaproponować odpowiednie leczenie (np.: farmakoterapię).

Witam, opisany stan może wskazywać na poważne zaburzenia psychiczne, im szybciej podejmie Pani psychoterapię tym lepiej, może Pani skorzystać zarówno z placówek NFZ gdzie diagnostyka i psychoterapia jest bezpłatna jak i z prywatnego gabinetu psychologicznego. Jest Pani bardzo młodą osobą, większość zaburzeń można w tej chwili skutecznie leczyć, proszę dać sobie szansę. Pozdrawiam