Nawracające myśli o śmierci i umieraniu

Witam od 5 miesięcy męczą mnie nawracające myśli. Pewnego dnia będąc w pracy napadły mnie mysli o śmierci i umieraniu i tak już zostało. Przychodzą same, nie mogę sobie z nimi poradzić. Byłam u psychoterapełty i powiedział że mam myśleć pozytywnie, mam myśleć o przyszłości itd. I to ma mi pomóc. Niestety nie pomogło już nie wiem co mam robić żeby sobie pomoc. Chce się cieszyć życiem, jestem młoda mam 24 lata, jestem zdrowa w tym roku mam ślub. Pomocy

Dzień dobry.
Zachęcam do skorzystania z kilku konsultacji psychologicznych. Może ta jedna konsultacja, którą Pani odbyła to po prostu za mało żeby poprawić Pani samopoczucie na dłużej.
Warto zastanowić się wraz z terapeutą jakie jest podłoże Pani myśli o śmierci. Prawdopodobnie, przyglądając się dokładnie Pani sytuacji, będzie można znaleźć źródło tych nawracających myśli o umieraniu. Na kolejnych konsultacjach możliwe znalezienie rozwiązania, sposobu na odsunięcie tych myśli i poprawę jakości życia. Wtedy właśnie warto skupić się na przyszłości i pozytywnym myśleniu. Jednak na początek należy zmierzyć się z tym co przeszkadza w życiu (tu: myśli o śmierci), aby można w pełni cieszyć się przyjemnymi rzeczami, które niedługo nastąpią (mam na myśli Pani ślub).
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457