Nerwica u 21-latka a możliwe działania

Dzień dobry.U mojego syna 4 lata temu w klinice zdiagnozowano nerwicę dysocjacyjną, po roku brania miravilu i terapii nie było widac objawów. Obecnie ma 21 lat, studiuje na PW w Warszawie, mieszka na stancji, po kilku silnych stresach miał kłopoty z zapamiętywaniem jest na dziekance , w końcu nie odzywał się do nikogo 2 tygodnie, 2 tygodnie było dobrze i znów przestał się odzywać Czy mogę mu jakoś pomóc z punktu prawnego bez jego zgody nie mogę wezwać nawet lekarza.

Proszę poczekać, aż syn znów zacznie z Wami rozmawiać. Będzie szansa, aby przedyskutować możliwość kontynuacji leczenia. Niestety, jest to konieczne. Studia na PW są bardzo trudne, stresów będzie co raz więcej, bez pomocy lekarskiej i odpowiednio dobranych leków, może mieć trudności aby ukończyć studia. Czasami nadmiar obowiązków, stres, problemy afektywne mogą wywołać chorobę psychiczną. Na studiach mogą zdarzyć się niepowodzenia, a przeżywanie ich czasami w znaczący sposób zaburza prawidłowe funkcjonowanie psychiczne. Rozmowy są trudne, ale czasami mogą zmienić wiele, może syn zrozumie, że leczenie jest dla jego dobra i rzutuje na jego przyszłość.

Zachęcanie do powrotu na psychoterapię i leczeni, obecność, wspieranie, ale także postawienie jasnych i stanowczych granic powinno pomóc. Warto przemyśleć spotkanie z synem, musiałby jednak o nim wiedzieć.