Nerwowość po odstawieniu alkoholu

nie pije alkoholu 1 rok niemam glodu alkoholowego nie ciagnie mnie wogole ale mam inny problem ostatnio zachowuje sie nerwowo wszystkiego sie czepiam nawe zucam przedmiotami w agresji jest to zadko ale jest mam 47 lat niewiem czy to zaburzenia hormonalne mialam opeacje na tarczyce przyjmuje tabletki jeszcze jedno pytanie czy te tabletki na tarczyce mogly wplynac na powstanie cysty na jajniku?

Podobne objawy mogą być zarówno objawami suchego nawrotu, objawami zaburzeń hormonalnych, osobowości czy nerwicowych. Zachęcam do konsultacji z lekarzem i psychologiem ewentualnie terapeutą uzależnień.

Witam. Może głodu pani nie odczuwa, ale jednak jest w nawrocie choroby, z czego nie zdaje sobie sprawy. Warto udać się do specjalisty w tej dziedzinie.

Witam serdecznie
Należy pogratulować , że udaje się Pani utrzymać abstynencję. Warto podjąć terapię, która umożliwi wyciszenie stanów napięcia , podniesie poczucie wartości i umożliwi radzenie sobie z napięciem i napadami agresji. Na pewno zaburzenia hormonalne mają wpływ na zachowanie i napięcie, trzeba być pod stałą kontrolą lekarza endokrynologa.
Pozdrawiam
Anna Ręklewska psychoterapeuta