Nerwowość u kłótliwej koleżanki

Witam moja koleżanka która ma 17 lat jest strasznie nerwowa , kiedy się z kimś półkuci i się zdenerwoje zaczyna rzucać w ta osobę tym co ma pod ręką a potem idzie np do swojego pokoju i zaczyna plakać i rzuca wszystkim na ziemię. Kiedy się mniej zdenerwoje też płace , mówiła że to nie dlatego że jest jej smutno tylko z nerwów , ma też tak że kidy się z kimś kłóci denerwoje ja to że ktoś nie chce ustąpić a gdy ktoś ustąpi denerwoje ja to że się z nią dalej nie kluci czy to jest normalne ?

Witaj,
to jest diagnoza postawiona w sposób nieupoważniony,zapewne pod wpływem rozmowy towarzyskiej i nie wydaje się pomocna .Moim zdaniem tego rodzaju silna reakcja może wynikać z poczucia bezsilności wobec rozmówcy lub jego argumentów,o których nic nie piszesz a które stanowią dla odbiorcy na tyle ważne emocjonalnie obszary,że broni się w sytuacjach ich podważania.
Myślę,że warto zastanowić się wspólnie nad nieprzekraczaniem w rozmowie określonych granic i nie powodować wzajemnych zranień.
Pozdrawiam serdecznie.

Warto zachęcić ja do spotkania z psychologiem. Podobne objawy moga znamionować zarówno kryzys psychologiczny, stres jak i inne zaburzenia (np depresje lub zaburzenia osobowości). Psycholog zdiagnozuje i pomoże poradzić sobie z trudnością.