Nie spożywanie śniadań

Nie jadam śniadań czy to mądry wybór? Bojęsię każdego dnia czy nie ziem za dużo podalibyści diete 1500kcal? (mam 164cm i 65kg)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Omijanie śniadań powoduje spichrzanie tłuszczu w organizmie - to nie jest dobry wybór. Dietę odpowiednią dla Pani ustali dietetyk w poradni. Pozdrawiam.

Witam. Nie na darmo mówią, że dzień należy zacząć od śniadania, jedząc je daje Pani sygnał swojemu organizmowi, że zaczął się nowy dzień, po nocnej przerwie cały układ pokarmowy i inne przyspieszają swoją pracę. Wszystko co Pani zje w ciągu dnia będzie na bieżąco trawione, nic nie będzie zalegało. Na śniadanie warto wybrać pełnoziarniste pieczywo lub płatki owsiane + mleko, odpowiednia ilość błonnika da sytość do następnego posiłku. 1500 kcal to jest odpowiednia porcja dla Pani przy odchudzaniu, mniejsza ilość mogła by spowodować niedobory pokarmowe, uczucie głodu, osłabienie, ból głowy, a przecież Pani zależy na tym, aby się odchudzić, a nie wyniszczyć...

Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków dnia, powinno być ono zjedzone jak najwcześniej po wstaniu. Jedzenie śniadań to jedna z zasad zdrowego, prawidłowego żywienia, które pozwalają osiągnąć i utrzymać prawidłową wagę oraz zdrowie. Najlepiej żeby zgłosiła się Pani do dobrego dietetyka, który omówi z Panią zasady żywienia, przeanalizuje Pani nawyki żywieniowe, wskaże błędy i pomoże je poprawić.
Pozdrawiam Dietetyk Monika Majcher-Lipiejko

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, proszę koniecznie wrócić do zjadania śniadań. Kaloryczność może Pani zmniejszyć w innych produktach np. zamieniając wieprzowinę na drób, masło na twarożek, śmietanę na jogurt naturalny. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam serdecznie,

Popełnia Pani bardzo duży błąd!! Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jedząc śniadanie pobudza Pani swój organizm do działania, przyspiesza przemiana materii i każdy kolejny posiłek jest lepiej trawiony. Często rezygnując ze śniadań zapotrzebowanie organizmu nadrabiamy z nawiązką innymi posiłkami w ciągu dnia. W końcu jemy o wiele więcej. Nie należy robić dużych przerw pomiędzy posiłkami ponieważ wtedy organizm zacznie robić zapasy, rezerwy w postaci tkanki tłuszczowej. Koniecznie zmieni Pani swoje podejście. Musi Pani pamiętać ze aby schudnąć należy jeść, ale jeść zdrowo i rozsądnie.
Prosi Pani o dietę 1500kcal. Zastanawiam się na jakiej podstawie ustaliła Pani dana kaloryczność... Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i indywidualnie dobrana do danej osoby! Aby ustalić taką dietę musiałabym zebrać od Pani więcej informacji i przeprowadzić szczegółowy wywiad. w tym momencie nie dysponuje wystarczającą ilością danych.
Jeszcze raz nakłaniam do spożywania śniadań!!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk