Niechęć do cyberseksu

Witam. W chwili obecnej jestem z moim facetem w związku na odległość. Oczywiście kilka razy uprawialiśmy miłość przez Internet. Dla obojga z nas było to coś ważnego. Jednak wczoraj po raz pierwszy odmówiłam. Mój mężczyzna bardzo się poirytował, zaczął mówić że jest beznadziejny i głupi, że tylko się bawię. Uznał że nigdy więcej już do tego nie dojdzie i że jeśli przestanie mnie pożądać to znaczy że mnie nie kocha. Stwierdził że kiedyś tak się stanie i żebym przywykła do tego. Jak mam zareagować?

Dzień dobry.

Wydaje się, że najprościej porozmawiać spokojnie z partnerem i wyjaśnić, że niezależnie od sposobu współżycia, czasami może Pani nie mieć na nie ochoty (podobnie zresztą jak partner). Fakt związku na odległość jest z pewnością frustrujący i tym prawdopodobnie można tłumaczyć nadmiarową reakcję Pani partnera na odmowę cyberseksu.

Pozdrawiam.